Våre festivaler

SGMM
SGMM
SGMM
SGMM
SGMM
SGMM
SGMM
GE

Om oss

200 Festivaldager

40 000 Deltakere

2 400 Medarbeidere

i året

Samarbeidspartnere

SGMM
SGMM
SGMM
SGMM

Kontakt

Daglig Leder Jarle Storebø jarle@sginfo.no 905 27 404
Festivalsjef SGMM / Artistbooking Roar K. Eikli roar@sginfo.no 482 05 088
Administrasjon og nettverk Sven Ludvigsen sven@sginfo.no 928 81 346
Skjærgårdsprest Kristin Brandsæter kristin@sginfo.no 917 38 190
Team Skjærgårds /
Program SGMM
Line Lundstrøm line@sginfo.no 975 11 447
Markedsleder og design Birgitte Bergerud Larssen birgitte@sginfo.no 452 30 076
Teknisk leder Per Christian Strømstad pc@sginfo.no 993 96 967
Økonomi, Program Skjærgårdssang og Skärgårdssång Morten Skjævestad morten@sginfo.no 915 82 214
Personalleder Erik Wessman erik@sginfo.no 958 33 163‬
24Hours-koordinator Ingrid Brandsæter ingrid@sginfo.no 466 79 466
Festivalsjef BGF Ingun Buen ingun@sginfo.no 924 80 334‬
Marked og salg Eric Tryland eric@sginfo.no
Postboks 303
3791 Kragerø
post@sginfo.no
Tlf: 35 98 24 48
Send oss mail! Ring oss!

Verdier & Hensikt

JESUSNÆR-SAMLENDE-MOTIVERENDE

  • SGMM er den foretrukne festivalen for alle som vil ha god musikk, skikkelig festivalstemning og tydelig Jesus-fokus
  • SGMM er en ungdomsfestival som presenterer kristen musikk og kultur og som gir opplevelser som varer
  • Vi legger vekt på det som samler alle kristne
  • SGMM arbeider for å vinne mennesker for Kristus, bevare dem i troen og inspirere til et liv som disipler
  • SGMM er et verktøy for kristne ungdomsmiljøer
  •  Helt konkret er vi en festival, med alt det innebærer. Målgruppen vår er ungdom – som vi definerer som 15 – 30. Hovedfokuset ligger på alderen 17-25.
  • Å vinne mennesker for Kristus skal gjennomsyre hele vår eksistens. Enkelt og greitt – og vanskelig.
  •  Vi skiller oss ut ved at vi favner kulturelt bredt og presenterer et bredt utvalg av kristen kultur til festivaldeltakerne. Hovedfokuset er musikk.
  •  Vi skal både presentere kjente artister samt introdusere nye. Det innebærer at vi må ligge helt i forkant av det som skjer på artist-/musikkfronten, og vi må ta sjansen på å invitere ukjente artister til festivalen og være åpne for nye uttrykksformer.
  •  Vi ønsker at festivalopplevelsen skal få betydning for livet ut over den uken festivalen varer. Det får konsekvenser for hvordan festivalen er. At de gode opplevelsene skal vare vil si at vi må være sanne og ekte i det vi formidler, og at festivalen skal ha høy kvalitet i alle ledd.
  •  Å være et verktøy for kristne ungdomsmiljøer innebærer å lytte til og analysere menigheters/gruppers behov samt å utfordre og engasjere ungdom, ikke bare servere.

Skjærgårdsgospel

Stiftelsen Skjærgårds- gospel har siden 1981 arrangert Skjærgårds Music&Mission Festival. Festivalen startet i Kragerø men flyttet i 2000 til Risøya hvor vi er i dag.

Kontakt oss

  • Stiftelsen Skjærgårdsgospel
  • Postboks 303
  • 3791 Kragerø
  • post@sginfo.no
  • Tlf: 35 98 24 48